Népszabadság: Közös tenderekkel spórolnak az állami cégek
Közösen pályáztatták meg állami vállalatok az energiacégeket, így alacsonyabb villanyszámlára számíthatnak - írja a Népszabadság.
Közösen pályáztatták meg állami vállalatok az energiacégeket, így alacsonyabb villanyszámlára számíthatnak - írja a Népszabadság.
A közszférában elrendelt kétmillió forintos bérplafon ellenére több állami vállalat menedzserének olyan szerződése van, amely alapján éves fizetésének akár 80 százalékát elérő prémiumra jogosult - írja hétfői számában a Népszabadság.
A Szerencsejáték Zrt. tevékenysége a tiltott drogot terjesztő vállalkozásokéval rokon: terméke az álmodozás. A Kapitalizmus blog gondolatébresztője.
A kelet-európai térségben Romániának van olyan szerződése az IMF-fel, amit a hírek szerint Magyarország is meg szeretne kötni. A Valutaalap szigorú feltételeket szabott a hitelért cserébe, ám már lazán kezeli azok betartását, mert Románia 2009 óta megszakítás nélkül együttműködik a szervezettel, amely elismeri a társadalom eddigi erőfeszítéseit. A megszorítások miatt 2009-ben már megbukott egy kormány Bukarestben.
A román állami vállalatoktól harmincezer embert bocsáthatnak el a következő időszakban - közölte Dumitru Costin román szakszervezeti vezető, aki részt vett pénteken a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttségével folytatott megbeszélésen.
Nyilvánosságra került az állami-önkormányzati cégvezetők fizetése. Leszögezendő: a közszolgálati intézmények és közcégek vezetői, magas rangú beosztottjai mindig és mindenütt jóval többet keresnek az átlagembernél. Nem a magas fizetés a gond. Hanem, hogy azt – a versenyszektorral ellentétben – igazi teljesítmény-és minőségellenőrzés, az ügyfél-elégedettség felmérése nélkül, alanyi jogon, politikai zsákmányelven folyósítják.
Nem az a baj, ha a piaci versenyben résztvevő, de köztulajdonban lévő vállalat vezetője jól keres, baj akkor van, ha ez nem párosul a cég jó teljesítményével - felelte újságírói kérdésre Bajnai Gordon miniszterelnök sajtótájékoztatón.
Nem látszik a világgazdasági válság a honvédelmi tárca felügyelete alatt működő cégek tavalyi eredményén. A hét rt nyereséggel zárt, és volt, amelyik megnégyszerezte a profitját.
Fogadjanak el jelentős fizetéscsökkentést – ajánlotta meglehetős nyomatékkal Bajnai Gordon miniszterelnök a kormány megalakulásakor az állami cégek irányítóinak. A HVG összeállítása annak járt utána, milyen következményekkel járhat, ha túlzásba viszik a jövedelemlefaragást.
„Aki keveset lop, azt elkapják, aki sokat, az megússza a felelősségre vonást” – hangzik az általános közvélekedés. Ezért meglepetést okozott, hogy Kulcsár Attilát, a több milliárd forintot elsikkasztó brókert első fokon komoly, nyolc éves börtönbüntetésre ítélték. A fehérgalléros bűnügyek – az államot vagy az emberek befektetéseit érintő lenyúlások – esetében igen változatos verdiktek születtek. Felelevenítünk néhány ügyet – a teljesség igénye nélkül –, hogy megnézzük, kik úszták meg, és kik nem.